شهر نیوز - مراسم اختتامیه هفته گرامیداشت شهرسازی ظهر امروز با حضور کارشناسان، محققان و دانشجویان این رشته در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مراسم اختتامیه هفته گرامیداشت شهرسازی ظهر امروز با حضور کارشناسان، محققان و دانشجویان این رشته در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد.

اصفهان باید به دست هنرمندان اداره شود

احمد سعیدنیا نیز در پایان این مراسم  نیز اظهار داشت: رودخانه، پل‌ها، پارک‌ها، مساجد و آثار اصفهان بی‌نظیر است، ملی شدن نفت، تظاهرات کارگری در سال‌های 1327 و . همه نشان می‌دهد اصفهان شهری پرشور بود، اصفهان بی‌نظیر است و برند ایران است، تعصب بدتر از جهالت است، یک شهر را برای این که بزرگ کنند خراب می‌کنند، اصفهان نیاز به ظرافت طبع دارد و از همین رو باید به دست هنرمندان اداره شود.

رییس جامعه مهندسان شهرساز ایران بیان کرد: اصفهان عجایب زیادی دارد، روز شهرسازی جهانی است، در این روز مسائل و چالش‌های شهرسازی مطرح می‌شود و با یک هم‌اندیشی برای آن تصمیم‌گیری می‌شود، چرا علیرغم این که نهادهای رسمی معتقد به حفظ میراث فرهنگی هستند اما در شهرسازی هم چنان میراث فرهنگی نادیده گرفته می‌شود، اقتصاد ناسالم مستقلاتی باعث آسیب به شهر شده است، سرمایه‌دار کارخانه خود را می‌فروشد و به ساخت و ساز و فروش آن روی می‌آورد و نمی‌توان هم با آن مبارزه کرد چرا که مخرب است.

وی عنوان کرد: کسی که بافت‌های تاریخی را تجمیع می‌کند مقصر است و به بافت تاریخی و فرهنگی شهر آسیب می‌زند، آب و هوای جهان در حال تغییر است و علاوه بر افزایش دمای هوا و افزایش گرد و غبار، تالاب‌ها نیز خشک شده و طی 10 سال آینده این روند افزایش خواهد داشت که موجب افزایش مهاجرت به نقاطی خواهد شد که پرآب است، آیا شهرهای جنوبی در مقابل کم‌آبی تاب‌آور هستند و یا شهرهای شمالی در برابر طوفان و سیلاب تاب‌آور هستند؟

سعیدنیا  در پایان گفت: اصفهان باید به دست مدیران اصفهانی اداره شود، مدیر غیر اصفهانی شهر خودش را اداره کند، هنرمند اصفهانی باید اصفهان را بازسازی کند و جوانان اصفهان باید از شهر خود حراست کنند.

نگاه کاسب‌کارانه به طرح جامع شهرسازی نداشته باشیم

سید احمد حسینی‌نیا در این برنامه با بیان این که انتظار بود جلسه اختتامیه امروز پرر برگزار شود، اظهار داشت: 5 شهر در وزارت راه و شهرسازی به عنوان هدف برای اجرای طرح جامع شهرسازی مطرح است، از سال 80 در حال تدریس هستم و هیچ وقت فراموش نمی‌کنم روزی که به سمت شهرداری می‌آمدم به من اعلام شد از جنس این کار نیستم و باید در دانشگاه بمانم، 3 ماه است معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان هستم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با بیان این که در این شرایط موضوع مشارکت ذی‌نفعان را دنبال می‌کنیم، بیان کرد: در شهرداری و دانشگاه به صراحت لهجه معروف هستم و ناگریز هستم مسائلی را مطرح کنم، اصفهان از محافظه‌کاری در سال‌های گذشته رنج می‌برد، اگر می‌خواهیم برای اصفهان کار کنیم باید نگاه کاسب‌کارانه را از برنامه جامع شهرسازی فاکتور بگیریم.

این استاد دانشگاه با بیان این که از هیچ انتقادی روی برنمی‌گردانیم، عنوان کرد: باید با دغدغه‌ای که برای شهر اصفهان داریم به مسائل نگاه کنیم، سر خود کلاه نگذاریم، همیشه گفته می‌شود اصفهان خط‌شکن است و در هر چیزی اول است اما امروز حال اصفهان خوب نیست و با یک نگاه واقع‌بینانه می‌توان حال اصفهان را خوب کرد.

ادامه مطلب

موزه دفاع مقدس بر مفهوم مقاومت تاکید دارد / دوران نخبه‌گرایی معماری به پایان رسیده است / روایت نیما مکاری از موزه دفاع مقدس تا پروژه موزه حرم رضوی(ع)

رقابت برای معماری کارگاه سانحه / بازسازی فضای یک کوه تاریخی !

رونمایی کتاب "سه‌گانه منظر ایرانی"/سه‌گانه منظر ایرانی، ادراک هویت واحد در فضای ایرانی

اصفهان ,شهرسازی ,شهر ,است، ,اداره ,بیان ,این که ,است و ,به دست ,باید به ,اصفهان باید ,معماری شهرداری اصفهان ,مرکزی اصفهان برگزار ,کتابخانه مرکزی اصفهان ,حضور کارشناسان، محققان

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دکوراسیون منزل و طراحی داخلی fdf با محصولات فوراور ، جاودانه شو معرفی بازیگران کره ای آموزش دیجیتال مارکتینگ امیرمحمد لطفی پور لیفتراک کاسپین ویروس کویید 19 خاطرات من asiadoor